Wczytuję dane...

Lampa podłogowa do salonu – jaka będzie najlepsza?

Salon jest takim pomieszczeniem, które powinno być dobrze doświetlone, kiedy jest taka potrzeba. Jednak wieczorem, gdy chcesz odpocząć i się zrelaksować, powinieneś móc stworzyć nastrój i odpowiedni klimat do leniuchowania. Warto więc postawić na kilka źródeł światła, którymi będziesz mógł sterować wedle uznania. Oprócz lamp wiszących czy kinkietów przyda Ci się lampa podłogowa. Jaka będzie najlepsza do ustawienia w salonie? W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi.

Lampa podłogowa – oświetlenie, które może być ruchome

Jeśli zdecydujesz się na lampę podłogową, nie będziesz musiał martwić się, że górne, sufitowe światło oświetla całe pomieszczenie, kiedy chcesz stworzyć odpowiedni nastrój. To jest bardzo duża zaleta stojącej lampy, że można ją przenieść w dowolne miejsce i ustawić w dowolnym kierunku. Dzięki temu zyskujesz dokładnie taki efekt, jakiego potrzebujesz. Przekonuje Cię ten rodzaj oświetlenia? Możesz kupić go w naszym sklepie.

Co więcej, jeśli wybierzesz taki rodzaj nowoczesnej żarówki, w którym można ściemniać i rozjaśniać jej światło, to będziesz miał całkowitą kontrolę nad oświetleniem salonu.

Lampa podłogowa do salonu – jaką wybrać?

W kwestii wyboru stojącej lampy masz bardzo duży wybór. Możesz wybrać taką, która jest na jednej nodze lub ma ich kilka. Ten drugi rodzaj może być słabiej regulowany, więc jeśli zależy Ci na tym, aby móc dopasować oświetlenie w salonie do swoich potrzeb, polecamy jednak lampę podłogową na jednej nodze.

Masz też do wyboru różne klosze do lamp podłogowych. Może to być walec pokryty materiałem lub półokrągła i metalowa bryła. Ponownie doradzamy, że jeśli chcesz mieć możliwość regulacji oświetlenia, wybrać ten drugi rodzaj. Chyba że materiałowy klosz także będzie ruchomy. W niektórych modelach tego rodzaju źródeł światła w lampie podłogowej jest kilka. To też dobry pomysł na stojącą lampę do salonu.

Ustawienie lampy podłogowej w salonie

Stojąca lampa daje wiele możliwości ustawienia. Musisz mieć tylko kawałek wolnego miejsca na podłodze i wolny kontakt lub przedłużacz. Lampa podłogowa będzie pasować przy dużej rodzinnej sofie lub fotelu, w którym najczęściej siedzisz, gdy czytasz ulubione książki. Możesz ją również umiejscowić w kącie salonu, aby nie świeciła na nic konkretnego, a klosz skierować w stronę ściany lub odwrócić – wówczas rozproszysz światło i uzyskasz ciekawy efekt, a w pokoju nie będzie ciemno. Jeśli lubisz jeść kolację w ciemniejszym pomieszczeniu, postaw stojącą lampę podłogową w niedalekiej odległości od stołu.

aplikacja