Wczytuję dane...

Jaka lampa najlepiej sprawdzi się na skosie?

Skosy potrafią nadać wnętrzu niebywałego charakteru, jednak aranżacja takiego pomieszczenia może być bardziej problematyczna niż klasycznego pokoju. Najwięcej trudności sprawia odpowiedni dobór oświetlenia. Powinno być ono tak dopasowane, by nie tylko spełniać swoją funkcję i doświetlać każdy centymetr wnętrza, ale także tworzyć przyjemną atmosferę i współgrać z resztą wystroju. Nie wiesz jaka lampa sprawdzi się na skosach? Podpowiadamy!

Punktowe oświetlenie – doskonała propozycja do pokoju ze skosami

Oświetlenie punktowe, czyli tak zwane halogeny lub spoty, to wspaniałe rozwiązanie do pokoju ze skosami. Możesz rozmieścić je równomiernie po całym suficie lub w kilku wybranych miejscach, a one precyzyjnie oświetlą każdy fragment pomieszczenia. Ponadto dzięki dużej różnorodności na pewno znajdziesz model pasujący wyglądem do stylu, w jakim wykończono wnętrze.

Kinkiety – pozwolą Ci kontrolować kierunek padania światła

Kinkiety zawierają ruchome elementy, które pozwalają na kontrolowanie kierunku padania światła. Ponadto większość modeli nie ma już wiele wspólnego z kinkietami, jakie pamiętamy z przeszłości. Obecnie lampy ścienne zachwycają designem i nietuzinkowym wyglądem. Sprawdzą się doskonale jako oświetlenie pomieszczenia ze skosami. Dzięki nim będziesz mógł doświetlić np. okolice biurka, łóżka lub kącik z fotelem i regałem. Największą ich zaletą jest różnorodność dostępnych wzorów i kolorów, co ułatwia aranżację pomieszczeń.

Lampy stojące jako uzupełnienie klasycznego oświetlenia

Efektowny wygląd skosom można zapewnić, podświetlając je od dołu, za pomocą lampy stojącej. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się lampy podłogowe, których światło będzie rozpraszać się na ścianie w interesujący sposób. W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się na lampę z jednym lub dwoma źródłami światła. W naszym asortymencie dostępne są modele o ciekawym designie, które mogą dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną.

Oświetlenie nie tylko wpływa na atmosferę panującą w pomieszczeniu, ale dodatkowo buduje przyjemny nastrój. Dlatego tak istotne jest, by zostało odpowiednio dopasowane do wnętrza i sprzyjało chwilom relaksu. Ponadto większość pokoi na poddaszu nie jest równomiernie oświetlona, a newralgiczne punkty stają się problemowe, gdy np. chcesz urządzić tam gabinet i potrzebujesz odpowiedniej ilości światła. Właśnie dlatego powinieneś zaplanować już na etapie projektu, jaki rodzaj oświetlenia będzie w pełni spełniał Twoje oczekiwania. Zastosowanie naszych sposobów pozwoli Ci zmienić sypialnię lub łazienkę w klimatyczne miejsce, zaś gabinet stanie się idealną przestrzenią do pracy.

aplikacja