Wczytuję dane...

Jakie oświetlenie do salonu wybrać? Na to zwróć uwagę!

Aby aranżacja mieszkania była zachwycająca, konieczne jest nie tylko wybranie odpowiednich mebli, lecz także zadbanie o każdy detal przestrzeni. Z punktu widzenia architektów wnętrz duże znaczenie dla odbioru pomieszczenia, a także jego funkcjonalności, ma oświetlenie. Właściwie dobrany model lampy wpisze się w estetykę wystroju, zapewni dużo światła i dobrą widoczność. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie oświetlenie wybrać do salonu! 

Szeroki wybór oświetlenia

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór lamp, kinkietów i innego rodzaju oświetlenia. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z różnymi możliwościami. Ładny wygląd oprawy to bowiem nie wszystko. Ogromne znaczenie dla codziennego komfortu ma także jej funkcjonalność. Dlatego też często wiele osób decyduje się na wykorzystanie zarówno lamp, jak i kinkietów w salonie. Te pierwsze zwykle są głównym oświetleniem, natomiast drugie dodatkowym. Wybór opraw, które świetnie spiszą się w mieszkaniu, jest ogromny. Spotkasz się z lampami wiszącymi, stojącymi i sufitowymi. Kinkiety z kolei charakteryzują się tym, że zawsze są zawieszone na ścianie lub suficie.

Jaką lampę do salonu wybrać?

Lampę do salonu warto dobrać odpowiednio do charakteru wnętrza i jego stylistyki. W przestrzeniach utrzymanych w nowoczesnym stylu dobrze prezentuje się oświetlenie o ciekawym, lecz prostym kształcie. Ostatnio za bardzo modne uchodzą rozwiązania, w których kilka małych kloszy wisi obok siebie w równej linii. Z kolei do stylu skandynawskiego czy loftowego zwykle dobiera się lampy, które mają kilka żarówek odchodzących w różne strony. Mogą znajdować się na kablu lub być wywinięte od sztywnej ramy. Przy wyborze światła do salonu szczególne znaczenie ma sam klosz. To on nadaje charakter wnętrzu i pełni funkcję estetyczną. Dlatego kupując oświetlenie, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego wykonanie.

Stylowe rozwiązania – oto nasze propozycje

Wybór lamp do salonu, gdy wokół tyle propozycji, nie należy do najłatwiejszych. W naszym asortymencie znajdziesz wiele wariantów opraw. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne lampy wiszące np. model ONE, a także lampa CARLO w kolorze złotym.

Wiesz już, jakie oświetlenie do salonu sprawdzi się najlepiej. Pamiętaj, aby przy zakupie zwrócić uwagę na tworzywo, z którego powstała lampa, jej estetykę, funkcjonalność, a także dopasowanie do stylistyki pomieszczenia.

aplikacja