Wczytuję dane...

Jaka lampa nad stół to aranżacyjny strzał w dziesiątkę? Podpowiadamy

Oświetlenie pełni w pomieszczeniach niezwykle ważne funkcje – podkreśla ich charakter i sprawia, że przebywające w nich osoby czują się komfortowo. Odpowiednio dopasowane lampy są szczególnie istotne przy stole – to właśnie tam podczas posiłków i ważnych uroczystości spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc zadbać o prawidłowe doświetlenie tej przestrzeni. Zatem jaka lampa nad stół to dobry wybór? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Lampa nad stół – dlaczego warto uwzględnić ją w aranżacji wnętrza?

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w każdym domu. Pomieszczenie, w którym się znajduje – niezależnie od tego, czy mowa o jadalni, salonie, czy kuchni – musi zachęcać do spędzania w nim czasu i sprawiać, że każda osoba będzie czuła się w nim komfortowo. Nie od dziś wiadomo, że za klimat wnętrza w dużym stopniu odpowiada światło. Warto więc zadbać o to, by to właśnie stół był najlepiej oświetlonym punktem, nawet jeśli nie znajduje się w centrum pokoju.

Doskonałym rozwiązaniem jest w tym przypadku wisząca lampa nad blatem. Odpowiednio dopasowana jest praktycznym, a jednocześnie niezwykle stylowym dodatkiem. Pozwala idealnie doświetlić stół i przestrzeń wokół niego, a także wprowadza do wnętrza wyjątkową atmosferę, która jest bardzo pożądana podczas spotkań. Właściwa lampa pełni też funkcję dekoracyjną, czyli uzupełnia aranżację wnętrza.

Jaka lampa nad stół sprawdzi się najlepiej?

Dopasowanie odpowiedniej oprawy wiszącej nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości – jak zatem wybrać najlepszą? Jaka lampa nad stół to strzał w dziesiątkę? Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego modelu, dowiedz się, jakie kryteria mają znaczenie. Do najważniejszych możemy zaliczyć następujące:

wielkość pomieszczenia i stołu – rozmiar wybranej lampy powinien być dopasowany do przestrzeni, w której oprawa ma się znaleźć, a także do wymiarów blatu,

styl – lampa musi uzupełnić aranżację wnętrza pod względem estetyki,

moc i barwa światła – emitowane przez lampę promienie świetlne nie powinny męczyć oczu, a jednocześnie powinny wystarczająco oświetlać cały blat.

Jak dopasować lampę do kształtu stołu?

Harmonia we wnętrzu sprawia, że chce się spędzać w nim czas. Właśnie dlatego warto dopasować oprawę do kształtu stołu, dzięki czemu zyskasz spójność form. Jaka lampa najlepiej sprawdzi się nad okrągły stół? Postaraj się wybrać model o obłych kształtach i zawieś lampę nad samym środkiem stołu. Światło emitowane przez lampę powinno dobrze oświetlać cały blat.

Do kwadratowych i prostokątnych blatów pasują oprawy o nieco ostrzejszych kształtach. W przypadku prostokątnych i długich stołów może się okazać, że przyda Ci się więcej niż jedna lampa. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zawieszenie ich na różnych wysokościach.

Jak dobrać lampę nad stół do charakteru wnętrza?

Lampa powinna być dopasowana nie tylko pod względem rozmiaru i kształtu, ale także designu. Obecnie dostępne modele dość łatwo dopasować do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Jakie masz możliwości?

Jeżeli pomieszczenie utrzymane jest w nowoczesnej, ale nieco surowej stylistyce, postaw na proste, niewielkie oprawy, które będą ciekawym, przyciągającym wzrok dodatkiem, a jednocześnie nie przytłoczą wnętrza. Zrezygnuj z dużych, rozłożystych abażurów.

Wnętrza glamour powinny błyszczeć, dlatego nad stołem we wnętrzu urządzonym w tym stylu zamontuj lampy z ponadczasowymi kryształami. To nieszablonowy dodatek, który doda elegancji każdej aranżacji. Nie obawiaj się, że taka ozdoba przytłoczy wnętrze.

Na jakiej wysokości należy zawiesić lampę nad stołem?

Zastanawiasz się, jak najlepiej zamontować lampę nad stołem? Pamiętaj, że ten element wyposażenia nie może utrudniać spożywania posiłków czy ograniczać ruchów. Oprawa nie powinna też zasłaniać twarzy osób siedzących przy stole. Przyjęło się, że oświetlenie nad stołem nie powinno być zamontowane niżej niż 80 cm nad blatem.

Lampa nad stół nie może przytłaczać wnętrza – niezależnie więc od stylu, w jakim jest urządzone, postaraj się wybrać model, który uzupełni aranżację, ale będzie przede wszystkim wygodny w użytkowaniu. Poszukujesz lamp, które bez trudu dopasujesz do charakteru pomieszczenia i kształtu blatu? Przyjrzyj się oprawom, które zebraliśmy w ofercie naszego e-sklepu. Czeka w nim na Ciebie bogaty wybór różnorodnych modeli, które uzupełnią Twoje wnętrze o ciekawe, praktyczne i modne oświetlenie.

aplikacja