Wczytuję dane...

Jakie dodatki do szarej sypialni są obecnie na topie? Sprawdź trafione propozycje

Odcienie szarości przestały być kojarzone negatywnie i już od kilku sezonów należą do palety najmodniejszych i najbardziej pożądanych barw. Fantastycznie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i pięknie prezentują na ścianach i meblach. W nadmiarze mogą jednak potęgować wrażenie monotonii. Jak temu zapobiec? Udekoruj wnętrze światłem! Zobacz, jakie dodatki do szarej sypialni są obecnie na topie. Poniżej przedstawiamy trafione propozycje lamp, odpowiednich do każdego wnętrza, z uwzględnieniem dominującej w nim stylistyki. 

Jak wybrać dodatki do szarej sypialni? Praktyczne wskazówki 

Odcienie szarości są na topie już od kilku sezonów i najczęściej pojawiają się na ścianach i meblach. Nie ma w tym nic dziwnego – zdaniem architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz stanowią doskonałe tło dla aranżacji w różnych stylach. Gama odcieni szarości jest szalenie bogata, od ciepłych, pozwalających stworzyć atmosferę przytulności, po chłodne, adresowane do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych i eleganckich i wymaga zastosowania odpowiednich dodatków. O ich charakterze, poza zaaranżowanym we wnętrzu odcieniem szarości będą decydowały również wymiary pomieszczenia, dostęp do naturalnego światła, dominująca estetyka i oświetlenie sztuczne. Jakie kolory i materiały sprawdzą się w popielatej sypialni? Koniecznie sprawdź, tym bardziej że te wskazówki dotyczą także źródeł światła. 

Jakie dodatki do szarej sypialni? Te kolory perfekcyjnie współgrają z odcieniami szarości

Szara sypialnia to bardzo wdzięczna i stosunkowo łatwa w aranżacji baza. Popielaty perfekcyjnie współgra z wieloma kolorami, dzięki czemu ilość dodatków możliwych do zaaranżowania w takim wnętrzu jest stosunkowo duża. Ponadczasową propozycją są czarny i biały, ale nie trzeba się ograniczać wyłącznie do nich. Szarości lubią towarzystwo butelkowej zieleni, mięty lub pistacji, musztardowej żółci, a nawet – naturalnego drewna, beżu i srebra. W przypadku jaśniejszych odcieni popielatego można pokusić się o antyczny róż. 

Jakie dodatki do szarej sypialni? Materiały i faktury dla każdego stylu

Zastosowanie szarości we wnętrzu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Taka kolorystyka fantastycznie sprawdza się w stylach nowoczesnych (eleganckim, minimalistycznym), glamour, industrialnym loftowym i skandynawskim, a coraz częściej także w stylu boho. Zależnie od estetyki, na którą się zdecydujesz, we wnętrzu mogą pojawić się dodatki naturalne (drewniane lub z trawy morskiej), metalowe lub szklane. 

Jakie dodatki do szarej sypialni? Postaw na modne lampy! 

Kluczowym elementem dekoracji szarej sypialni jest oświetlenie. Odcień światła i design lampy mogą dookreślić charakter wnętrza. Jakie modele szczególnie dobrze będą prezentowały się w popielatym pomieszczeniu? Wszystko zależy od jego estetyki. Poniżej sprawdzisz propozycje, które warto rozważyć. 

Lampy sufitowe 

Lampy sufitowe w aranżacji sypialni pojawiają się bardzo często, ale nie są standardem. Zdarza się, że zastępuje je oświetlony sufit podwieszany. Tymczasem lampa wisząca pozytywnie wpływa na charakter pomieszczenia i pięknie je uzupełnia. W szarej minimalistycznej lub eleganckiej sypialni świetnie sprawdzą się lampy o prostej, wręcz ascetycznej konstrukcji, np. matowa lampa SIGMA, lampa LUNA o kulistym kloszu i srebrna lampa CARLO. Industrialne i loftowe wnętrze uzupełni lampa HORTA, glamour – lampa ROCK, a skandynawskie – lampa ELSTRA. W estetyce boho dobrze będzie prezentował się model… BOHO. 

Lampy podłogowe 

Lampy podłogowe czyli lampy stojące to fantastyczna propozycja dla wnętrz o nieco większej powierzchni. Mogą one zastąpić lampki nocne i pojawić się symetrycznie, po obu stronach łóżka, lub w wydzielonej strefie, przeznaczonej do czytania. Jakie dodatki do szarej sypialni zaproponujemy Ci tym razem? Zupełnie inne, niż w przypadku lamp wiszących – źródła światła w popielatym pomieszczeniu nie muszą być takie same, warto natomiast zachować dominującą estetykę. We wnętrzach nowoczesnych postaw na nieoczywistą prostotę, jaką proponuje np. lampa SOHO. Model VISION  FLOOR, charakteryzujący się niemal identyczną konstrukcją (lecz inną kolorystyką) świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach glamour. Do wnętrz industrialnych i loftowych warto wybrać ANTENNE, model o bardzo oryginalnej konstrukcji, skandynawskich – lampę MARESCA, a boho – lampę INGA. 

aplikacja