Wczytuję dane...

Czy lampa na prezent to dobry pomysł? Rozwiewamy wątpliwości

Personalizowane prezenty nie zawsze oznaczają upominki z imieniem osoby obdarowanej, specjalną dedykacją albo charakterystycznym detalem. Czasem to po prostu niespodzianki, które perfekcyjnie wpisują się w gusta tego, kto je przyjmuje. Jedną z takich niespodzianek jest… lampa. Czy to dobry pomysł na prezent? Przeczytaj i pozbądź się wątpliwości! 

Komu dać lampę na prezent?

Lampa na prezent to coraz popularniejsza forma upominku. Głównie dlatego, że jest odpowiednia dla każdego i szalenie uniwersalna. Dekoracyjne źródło światła poza funkcją praktyczną spełnia także funkcję ozdobną. Świetnie sprawdzi się zatem jako upominek dla rodziców lub dziadków, przyjaciół i rodzeństwa, ale może także stanowić prezent dla Pary Młodej. Dekoracyjną lampą warto obdarować partnera biznesowego, klienta lub szefa. To także ciekawa propozycja na upominek dla nauczyciela na każdym etapie edukacji. 

Lampę na prezent można podarować obdarowywanym bez względu na wiek, wykonywany zawód i zainteresowania. Zawsze jednak należy wziąć pod uwagę gust osoby, która taki upominek otrzyma. 

Lampa na prezent – z jakiej okazji warto ją podarować? 

Kiedy decydujesz się obdarować konkretną osobę upominkiem, zastanawiasz się, jaki będzie najodpowiedniejszy do okazji? Wybierając lampę na prezent, unikniesz takiego dylematu – to gadżet, który sprawdza się niezależnie od okoliczności. Przykładowo, możesz ją podarować nowożeńcom w dniu ślubu, przyjaciołom, jako prezent na parapetówkę, rodzicom, np. z okazji rocznicy ślubu albo nauczycielowi – na zakończenie roku przedszkolnego lub szkolnego. Lampa na prezent zachwyci także Twoich klientów. Wówczas możesz ją wręczyć jako podziękowanie za współpracę. Jeśli wybierzesz model z miejscem na logo, może ona stać się efektownym gadżetem reklamowym. 

Lampę warto podarować także dziadkom, np. z okazji urodzin albo Dnia Babci i Dziadka. Taka dekoracja wnętrza zachwyci także znajomych, którzy kupili pierwsze mieszkanie i są na etapie jego urządzania. 

Czy każda lampa jest odpowiednia na prezent?

Lampa na prezent jest kojarzona z upominkiem czysto praktycznym. Należy jednak pamiętać, że nie każda lampa jest na prezent odpowiednia. Jako upominek nie sprawdzą się lampy wiszące, kinkiety i tzw. oczka. Ich montaż wymaga ingerencji w istniejącą już aranżację i może być dla właściciela kłopotliwy. Wyjątkiem są sytuacje, w których obdarowuje się osoby będące na etapie wyprowadzania mieszkania lub domu ze stanu deweloperskiego, lub gruntownego remontu. W pozostałych okolicznościach warto zdecydować się na lampy stojące, zwane również lampami podłogowymi, lampy stołowe lub lampy dekoracyjne (ozdobne). 

Jaka lampa na prezent będzie najlepsza? 

Chociaż rodzaj lampy na prezent w dużej mierze jest uzależniony od okoliczności i upodobań osoby obdarowywanej, warto wiedzieć, czym się kierować w momencie podejmowania ostatecznej decyzji zakupowej. Wówczas bez trudu ustalisz, jaka lampa na prezent będzie najodpowiedniejsza.

  1. Design lampy. Wybór lampy na prezent jest łatwiejszy, jeśli wiesz, jaki styl preferuje osoba obdarowywana. Nie zawsze jednak zdobycie takich informacji jest możliwe. Wówczas warto zdecydować się na model klasyczny, tj. możliwie prosty i pozbawiony zbędnych ozdób. Duże znaczenie ma także kolor. Powinien być neutralny i stwarzający wiele możliwości dekoracji.  
  2. Rozmiar lampy. Wybierając lampę na prezent, warto wziąć pod uwagę jej rozmiar. Do wyboru pozostają lampy sufitowe, stojące i stołowe. Za najbardziej uniwersalne uważa się te ostatnie. Zwłaszcza że wśród nich nie brakuje modeli dekoracyjnych. Designerskie lampy stołowe świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, bez względu na jego wielkość. 
  3. Funkcjonalność lampy. Lampa na prezent powinna być funkcjonalna. Ciekawą opcją jest regulacja natężenia światła. Warto rozważyć także lampę na więcej niż jedną żarówkę. Wówczas obdarowany będzie mógł samodzielnie zdecydować o tym, gdzie i w jakim celu wykorzysta upominek.

aplikacja