Wczytuję dane...

Jakie oświetlenie warto wybrać do salonu fryzjerskiego? Podpowiadamy

Prowadzisz salon fryzjerski lub planujesz jego otwarcie? Musisz więc zatroszczyć się nie tylko o właściwy dobór wyposażenia. Kluczowe znaczenie ma także zastosowane oświetlenie. To właśnie od niego zależeć będzie jakość wykonywanych usług oraz komfort Twoich klientów. Stworzyliśmy ten artykuł, aby podzielić się z Tobą praktycznymi wskazówkami. Będą one odpowiedzią na pytanie o to, jakie oświetlenie wprowadzić do salonu fryzjerskiego. Biorąc pod uwagę wskazane przez nas kwestie, z pewnością wyposażysz go perfekcyjnie.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego – dlaczego jego wybór ma znaczenie?

W dzisiejszych czasach oświetlenie odgrywa we wnętrzach kluczową rolę. W przypadku niektórych branż jego znaczenie jest jeszcze większe, gdyż wpływa nie tylko na widoczność oraz zapewnienie komfortu – skuteczne źródło światła pozwala także na efektywne działanie, które przekłada się na zwiększenie dokładności wykonywanej pracy.

W przypadku salonu fryzjerskiego oświetlenie musi zapewniać więc nie tylko możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Konieczne jest także uzyskanie pełnego komfortu podczas wykonywanych czynności. Pracownik musi przede wszystkim pracować przy świetle, które pozwoli mu się skoncentrować. Kluczowa jest również jego barwa. Powinna wiernie odwzorowywać kolory. Dzięki temu kolor włosów zostanie dobrany zgodnie z oczekiwaniami klienta, co przełoży się na jego zadowolenie z usługi.

Zastosowanie prawidłowego oświetlenia wymagane jest także przez przepisy BHP. Ma to zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy. Dobór odpowiedniego źródła światła pozwoli Ci też zadbać o odpowiedni klimat, który będzie przyciągał klientów.

Jakie oświetlenie jest najlepszym wyborem do salonu fryzjerskiego?

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie będzie najlepszym wyborem do salonu fryzjerskiego? Odpowiedź jest prosta! Takie, które będzie zarówno skutecznie oświetlać wnętrze, jak i efektownie się prezentować. Konieczne jest także zadbanie o aspekty praktyczne.

To właśnie dlatego w przypadku salonu z pewnością nie sprawdzi się pojedyncze źródło światła. Niezbędne jest zastosowanie co najmniej dwóch punktów świetlnych – na stanowisku pracy i centralnej lampy sufitowej. Najlepiej jednak zdecydować się na cały system oświetleniowy.

Najwięcej uwagi poświęć na oświetlenie w pobliżu fotela, na którym przyjmujesz klientów. W tym przypadku warto zdecydować się w szczególności na lampę wiszącą. Nie powoduje ona cienia, więc idealnie doświetla obszar, nad którym się znajduje. Dobrym wyborem są też reflektory. Dają one możliwość skierowania strumienia światła w określone miejsce.

Pamiętaj także o tym, że wybrane przez Ciebie oświetlenie musi zapewniać odpowiednie natężenie światła. Nie może też odbijać się od gładkich powierzchni. To dawałoby efekt oślepienia.

Co warto uwzględnić przy wyborze lamp do salonu fryzjerskiego?

Jeśli chcesz prawidłowo dobrać lampy do swojego salonu, musisz rozważyć kilka kwestii, a mianowicie:

aranżację – lampa musi wpisywać się w stylistykę wnętrza. Wówczas będzie nie tylko skutecznie oświetlać, ale również stanie się elementem dekoracyjnym;

wielkość przestrzeni – zastosowane oprawy nie mogą być ani zbyt duże, ani zbyt małe. Ich wielkość dostosuj więc do metrażu, którym dysponujesz;

natężenie światła – musi stwarzać komfortowe warunki do pracy, jednak nie może przy tym razić w oczy. To właśnie dlatego w salonach fryzjerskich optymalną wartością natężenia jest przedział od 300 do 500 lx;

barwę światła – zależy ona od konkretnego obszaru. Na stanowisku pracy barwa powinna być neutralna. Wówczas kolory nie będą przekłamane. W poczekalni natomiast lepiej zdecydować się na ciepłe światło. Doda ono przytulności i stworzy relaksujący nastrój;

łatwość czyszczenia – pamiętaj o tym, że produkty do stylizacji mogą osadzać się na oprawach. Warto więc wybierać lampy, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Pozwoli Ci to na zachowanie higieny i pozytywnie wpłynie na estetykę wnętrza;

jakość – lampy w salonie fryzjerskim narażone są na kontakt z różnymi substancjami. Zwróć więc uwagę na ich jakość. Stawiając na trwałe i wytrzymałe produkty, możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez dłuższy czas;

wskaźnik CRI – jest to wskaźnik oddawania barw. Im wyższy, tym lepiej. Wówczas kolory nie będą wydawały się wyblakłe;

zastosowaną technologię – warto wybierać lampy w technologii LED. Dzięki temu Twoje rachunki za prąd będą zdecydowanie niższe.

Jak więc widzisz, jest sporo aspektów, które należy rozważyć. W żadnym wypadku ich nie lekceważ. Od tego w końcu zależy w dużej mierze Twój aranżacyjny sukces. Jeśli nie masz pewności, jakie oświetlenie to najlepszy wybór do Twojego salonu fryzjerskiego, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy Ci w podjęciu decyzji. W międzyczasie przejrzyj naszą ofertę i sprawdź, które modele przykuwają Twoją uwagę.

aplikacja