Wczytuję dane...

Jakie oświetlenie wybrać do sufitu podwieszanego? Praktyczne wskazówki

W aranżacji wnętrza można wykorzystać szereg różnorodnych koncepcji. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się sufity podwieszane. Wszystko ze względu na to, że z ich pomocą uzyskać można bardzo ciekawy i oryginalny efekt. Ostatecznie jednak dużo zależy od zastosowanego oświetlenia. Z tego też powodu chcielibyśmy nieco bliżej przyjrzeć się tej kwestii – zwłaszcza że do wyboru masz szerokie spektrum różnych opcji. Jak więc podjąć najlepszą decyzję? W tym wypadku znaczenie ma kilka czynników. Zaprezentujemy je w poniższym wpisie. Jednocześnie podpowiemy Ci również, jakie oświetlenie możesz wybrać do sufitu podwieszanego i co przez to uzyskasz.

Oświetlenie na suficie podwieszanym – dlaczego jego dobór nie może być przypadkowy?

Decydując się na sufit podwieszany, możesz zyskać wyjątkowy charakter wnętrza. Warunek jest jednak jeden – odpowiednio dobierzesz lampy. Wówczas staną się one elementem dekoracyjnym, jednocześnie wprowadzając do pomieszczenia określony nastrój.

Zanim to jednak nastąpi, musisz przeanalizować kilka kwestii, w tym:

– rodzaj pomieszczenia,

– styl i charakter wnętrza,

– jasność i rozkład światła,

– Twoje indywidualne oczekiwania.

Dzięki temu otrzymasz spójną i bardzo efektowną kompozycję. Jak zapewne zdążyłeś zauważyć, w tym wypadku nie możesz dbać jedynie o funkcjonalność przestrzeni i możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Bardzo ważna jest także prezencja źródła światła i jego dopasowanie do pozostałej części aranżacji.

Jakie oświetlenie dobrać do sufitu podwieszanego?

Pora odpowiedzieć na pytanie o to, jakie lampy można dobrać do sufitu podwieszanego. W końcu to właśnie po to się tutaj znalazłeś.

Otóż opcji jest naprawdę wiele. Każda z nich da Ci nieco inny efekt i możliwości.

Szynoprzewody

Na początek szynoprzewody, czyli przewód znajdujący się wewnątrz szyny, na której umieszcza się punkty świetlne. Jeszcze do niedawna ten system oświetleniowy stosowany był jedynie w biurach czy też sklepach. Dziś podbija również aranżacje mieszkań. Wszystko ze względu na jego wysoką funkcjonalność. Rozwiązanie to pozwala bowiem ustawić lampy w dowolnej konfiguracji. Dzięki temu można je dopasować do aktualnych potrzeb oraz wykorzystać do zmiany nastroju. Szynoprzewody prezentują się stylowo i modnie. Zestawiając je z sufitem podwieszanym, zyskasz niepowtarzalną dekorację.

Oprawy wpuszczane/oczka sufitowe

Kolejna nasza propozycja to oprawy wpuszczane, czyli tzw. oczka sufitowe. To chyba jeden z najczęstszych wyborów przy sufitach podwieszanych. Wszystko dlatego, że oprawy wpuszczane są uniwersalne, a przy tym bardzo estetyczne. Znakomicie doświetlają też przestrzeń.

Plafony

Plafon na suficie podwieszanym? Dlaczego nie! To dość rzadko spotykane – jednak bardzo ciekawe – posunięcie, które wbrew pozorom może dać Ci niezwykle unikalną i intrygującą kompozycję. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojej pomysłowości. Zastosować możesz zarówno pojedynczy plafon, jak i kilka punktów świetlnych w rzędzie lub w większym skupisku. Dla jeszcze lepszego efektu możesz zróżnicować lampy pod względem ich rozmiaru czy też koloru.

Plafony doskonale odnajdą się zwłaszcza w mniejszych wnętrzach, takich jak np. przedpokój czy też łazienka. Mogą przy tym pełnić funkcję oświetlenia głównego.

Reflektory, spoty

Popularnym rodzajem oświetlenia w przypadku sufitów podwieszanych są reflektory i spoty. Montuje się je bezpośrednio przy suficie, więc zajmują mało miejsca. Do tego bardzo łatwo jest je rozmieścić według własnych potrzeb, a niektóre z nich dają możliwość skierowania strumienia światła w dowolną stronę. Wówczas można oświetlić wybraną strefę. W tym wypadku możesz postawić zarówno na wariant z jednym, jak i kilkoma źródłami światła.

Lampy wiszące

Być może Cię to zdziwi, ale Twoim wyborem mogą być również lampy wiszące. Rozwiązanie to można jednak wdrożyć jedynie w przypadku dość wysokich pomieszczeń, przy których możesz pokusić się nawet o dłuższe modele. To dlatego, że nie będziesz musiał obawiać się o to, że będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Głównie przez bardzo ciekawy design, który mogą wprowadzić do wnętrza.

Czy teraz wiesz już, jakie oświetlenie wybierzesz do sufitu podwieszanego? Mamy nadzieję, że nieco ułatwiliśmy Ci zadanie. Zajrzyj do naszego e-sklepu i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Nasz bogaty asortyment pozwoli Ci wyodrębnić produkt wpisujący się w Twoje potrzeby i gust. W ofercie mamy wszystkie wymienione wyżej opcje. Możesz zastosować je pojedynczo lub też połączyć różne rodzaje oświetlenia i stworzyć coś naprawdę niebanalnego.

aplikacja