Wczytuję dane...

Jaki kinkiet pasuje do okrągłego lustra? Stylowe inspiracje dla każdego wnętrza

Okrągłe lustra to wnętrzarski hit. Mimo że największą popularność zyskały modele w subtelnych metalowych ramach, także pozostałe cieszą się sporym zainteresowaniem właścicieli domów i mieszkań. Takie rozwiązanie ma jednak spory minus - niewłaściwie zaaranżowane traci na funkcjonalności. Jak to zmienić? Zobacz, jaki kinkiet pasuje do okrągłego lustra i wykorzystaj potencjał modnego dodatku. 

Dlaczego okrągłe lustro to hit? Czemu warto je oświetlić? 

Okrągłe lustra nie bez powodu stały się wnętrzarskim hitem. Projektanci i dekoratorzy docenili przede wszystkim ich charakterystyczny kształt. To za jego sprawą aranżacja wnętrza zyskuje pożądaną lekkość, a samo lustro genialnie sprawdza się w różnych stylach. Okrągłe lustra mają jeszcze jedną zaletę - odpowiednio zaaranżowane mogą być szalenie praktyczne. Niestety, takie dodatki zazwyczaj nie są wyposażone w dodatkowe żarówki, stąd konieczne jest samodzielne oświetlenie lustra. Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim lustro zyska na funkcjonalności. Co więcej, dodatkowa, spójna z nim lampa dookreśli jego estetykę i sprawi, że dekoracja wnętrza będzie zdecydowanie bardziej harmonijna. Najlepszy efekt osiągniesz, wybierając odpowiedni kinkiet do lustra. 

Kinkiet do okrągłego lustra - dlaczego to najlepszy wybór?

Okrągłe lustro zdecydowanie najlepiej prezentuje się wtedy, gdy jest oświetlone. Jest jednak jeden warunek: lampa nie może zostać wybrana przypadkowo. Projektanci wnętrz i dekoratorzy polecają, żeby okrągłe lustra łączyć z minimalistycznymi kinkietami. Dlaczego? 

Przede wszystkim kinkiet, ze względu na specjalnie zaprojektowany klosz zapewnia subtelne, pięknie rozproszone światło. Dzięki temu uzupełnia główne oświetlenie pomieszczenia, w którym zaaranżowane jest lustro i eksponuje je. Co więcej, taka lampa naścienna ma niewielki rozmiar i nie przytłacza lustra. Mimo dodatkowej dekoracji nadal to ono pozostaje najważniejsze. 

Dlaczego trudno dopasować kinkiet do okrągłego lustra?

Mimo że wiesz, że to właśnie kinkiet do okrągłego lustra jest najlepszym wyborem, masz trudność z dopasowaniem odpowiedniego modelu? Nic dziwnego. Uzyskanie pożądanego efektu jest możliwe tylko wówczas, gdy kinkiet ma odpowiedni rozmiar i kolor, a dodatkowo - jest utrzymany w odpowiedniej stylistyce. Połączenie dwóch modnych elementów dekoracyjnych w jednej aranżacji może się wydawać niezwykle trudne. Warto więc sprawdzić, jaki kinkiet do okrągłego lustra będzie najlepszy. Praktyczne wskazówki przygotowaliśmy poniżej. Sprawdź je. 

Jaki kinkiet do okrągłego lustra będzie najlepszy? 

Cechy idealnego kinkietu do okrągłego lustra

Idealny kinkiet do okrągłego lustra powinien spełniać szereg konkretnych cech. Taka lampa musi m.in mieć odpowiedni rozmiar. Delikatne, subtelnie wykończone lustra pięknie współgrają z minimalistycznymi kinkietami raczej w niewielkich rozmiarach. Zbyt duża lampa mogłaby przyćmić lustro. Istotny jest także kolor kinkietu. Jeśli lustro zostało wyposażone w czarną metalową ramę, warto wybrać model utrzymany w tej samej kolorystyce. Lustra oprawione w ramy białe lub drewniane (zwłaszcza w kolorze jasnego drewna) dają o wiele więcej swobody. Warto dodać, że idealny kinkiet do okrągłego lustra nie skupia światła w jednym miejscu, przeciwnie - równomiernie doświetla stosunkowo dużą powierzchnię. Należy unikać także okrągłych kloszy. Zdecydowanie lepiej prezentuje się kontrast form. 

Przegląd modnych kinkietów do okrągłego lustra

Nie ma (na szczęście!) jednej recepty na udane połączenie okrągłego lustra i kinkietu. Projektanci wnętrz i dekoratorzy szczególnie polecają:

- minimalistyczne podłużne kinkiety montowane bezpośrednio nad lustrem. To modele, które pięknie będą współgrały z lustrami minimalistycznymi, np. w subtelnej metalowej ramie. W tym przypadku długość lampy powinna równać się średnicy tafli;

- pionowe rozmieszczone symetrycznie kinkiety to genialna propozycja do aranżacji, których nie ogranicza przestrzeń. Wąskie kinkiety po obu stronach lustra prezentują się bardzo elegancko. Są także nowoczesne; 

- reflektory to propozycja idealna do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych. Taki kinkiet do okrągłego lustra jest genialnym wyborem przede wszystkim dlatego, że zostawia swobodę w zakresie regulowania natężenia światła.

aplikacja