Wczytuję dane...

Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Urządzenie młodzieżowego pokoju w sposób satysfakcjonujący dla młodego człowieka to nie lada wyzwanie. Nastolatkowie mają bowiem specyficzne potrzeby, wynikające z konieczności posiadania komfortowego miejsca do nauki i odpoczynku. Pomieszczenie, w którym Twój syn lub córka spędzają znaczną część dnia, nie może jednak przypominać surowej, szkolnej ławki. Połączenie funkcjonalności ze stylem to niełatwe zadanie. Pamiętaj, że sam kolor ścian i praktyczne meble w miejscu przeznaczonym także do pracy to nie wszystko. To, jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego wybierzesz, będzie miało znaczący wpływ na komfort nauki nastolatka i jego cenny wzrok. Na jakie źródła światła warto się zdecydować? W dalszej części naszego tekstu znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze.

Podziel oświetlenie na poszczególne strefy

Nie zaskoczymy Cię, mówiąc, że jedna lampa na całe pomieszczenie to zdecydowanie za mało. Nastolatek ma jeden pokój, który spełnia wiele funkcji. Jest zarówno jego małym biurem, sypialnią, jak i mini salonem, do którego zaprasza znajomych. Niezależnie od tego, czy będzie intensywnie pracował, grał w planszówki czy się relaksował, musi mieć ku temu odpowiednie warunki. Zwracanie uwagi na zdrowie w tym momencie rozwoju jest kluczowe. Wzrok nastolatka przyzwyczaja się do poszczególnych rozwiązań i trudno będzie go ich oduczyć. Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego jest niezbędne? Przejdźmy więc dalej.

Rodzaje niezbędnych lamp

Zastanawiając się, jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego sprawdzi się najlepiej, weź pod uwagę dwie kwestie – lampy typowo użyteczne i te nieco bardziej ozdobne. Nastolatek niekoniecznie będzie wyrozumiały i pozwoli sobie na rozwiązanie zupełnie nie w jego guście. Nie ma innego wyjścia – trzeba postawić poprzeczkę wysoko i jakoś to ze sobą wszystko połączyć. Lampy, które muszą znaleźć się w jego pokoju to:

– lampa sufitowa, która oświetli cały pokój i nada mu określonego charakteru. Bardzo ważna, bo gra pierwsze skrzypce,

– mała lampa biurkowa lub lampa stojąca przy biurku – nastolatkowie zazwyczaj preferują tę pierwszą opcję,

– lampa nad łóżkiem lub na nocnym stoliku – ułatwi naukę i czytanie lektury przed samym snem,

– dodatkowe oświetlenie typu żarówki LED włączane na pilota.

Oświetlenie pokoju nastolatka – przydatne wskazówki

Urządzanie pokoju młodego człowieka to często zestawianie jego preferencji z wyobrażeniami rodziców. Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego będzie najlepsze? Tutaj sprawa nieco się komplikuje. Pod potencjalnym klientem nie kryje się już jedna osoba, ale aż dwie, a czasami i trzy – rodzice i ich dziecko. Mama z tatą spojrzą na funkcjonalność i prawidłowe działanie, zainwestują w rozwiązanie, które będzie nie tylko ozdobą. Z kolei poprawnie wykonana lampa rodem z poważnego biurowca niekoniecznie zyska uznanie młodego człowieka. Podpowiadamy rodzicom, jak zrobić to wszystko dobrze.

– Zapoznaj się ze światem nowinek technicznych i mody. To, co kojarzysz ze swoich lat młodzieńczych, może już nie być popularne. A może mile się zaskoczysz?

– Przeanalizuj potrzeby swojego dziecka. Z jakich części pokoju najczęściej korzysta?

– Zastanów się, na jak długo jest to inwestycja. Twoja pociecha będzie mieszkała w pokoju jeszcze przez co najmniej kilka lat? Przekalkuluj, czy nie lepiej postawić na trwalsze rozwiązanie. Czy za kilka lat planujesz kolejny remont?

– Przeanalizuj styl, który preferuje Twoje dziecko. W ten sposób łatwiej będzie Ci podpowiedzieć mu pewne rozwiązania, które usatysfakcjonują Was wszystkich. Jeśli Twój nastolatek nie potrzebuje regulowanej lampy – nie upieraj się przy tym. Weź pod uwagę nie to, co Tobie wydaje się ciekawym rozwiązaniem, ale to, co będzie rozsądną opcją w danym czasie.

– Ty też pewnie nie kupiłbyś czegoś, co zupełnie przeczy Twojej estetyce. Daj taką swobodę również swojemu podopiecznemu.

Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego jest najbardziej uniwersalne?

Z jednej strony moda zmienia się bardzo dynamicznie i w przypadku młodych ludzi trudno za nią nadążyć. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę fakt, że młodzież często ma młodsze rodzeństwo, które w przyszłości przejmie pokój lub w oddzielnym pomieszczeniu dostanie poszczególne elementy wyposażenia po starszym bracie. Wiele dostępnych w naszym sklepie lamp to produkty niezwykle uniwersalne. Prawdą jest też, że nie każdy młody człowiek lubi krzykliwe kolory i wyróżniający się design. Niektórzy nastolatkowie, podobnie jak młodzi dorośli, zaczynają dostrzegać zalety minimalizmu i tego, że czasami mniej znaczy więcej. Uniwersalne oświetlenie może być kompromisem pomiędzy rodzeństwem lub dzieckiem i rodzicami. Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego zostanie w nim na dłuższe lata? Z pewnością będzie to klasyka w solidnym wydaniu. Nie stawiaj na siłę na mocno młodzieżowe odsłony lamp.

Możliwość wyboru

Rynek oświetlenia jest wyjątkowo bogaty. Nieustannie przybywa nowych rozwiązań i pomysłów. W ofertach pojawiają się nowoczesne kinkiety, ale tradycyjne lampy wciąż nie znikają z pierwszych okładek broszur. Zapraszamy Cię do zapoznania się z produktami, które proponujemy dla Ciebie i Twojej rodziny. Pozwól młodemu człowiekowi mieć wpływ na aranżację przestrzeni, w której żyje. Przy okazji podpowiedz mu cenne wskazówki, które będą kolejnym krokiem w drodze do samodzielności. Jakie oświetlenie do pokoju młodzieżowego sprawdzi się najlepiej? Znajdziesz u nas wszelkiego rodzaju recepty na stylowy i dobrze oświetlony pokój.

aplikacja